VALTRA - Power Partner

Miedema - technologia przechowalnictwa

 

http://www.miedema.com

 

Kosz przyjęciowy Miedema MH 200, Technologia ziemniaka, maszyny do ziemniaka, Kosz przyjęciowy, Miedema, Agrojurek

Fabryka maszyn rolniczych Miedema Landbouwwerktuigenfabriek BV. Winsum. Holandia

Fabryka Miedema została założona w 1940 roku w Winsum (prowincja Friesland) w Holandii. Od początku zajmuje się produkcją maszyn rolniczych. Specjalizacja Miedema w maszynach do składowania ziemniaków sięga 1960 roku.  Zakład położony w rozwijającym się regionie na północy Holandii- „holenderskie zagłębie ziemniaczane”, zgromadził olbrzymią wiedzę na temat uprawy ziemniaków. Miedema będzie nadal koncentrować się na produkcji innowacyjnych urządzeń do uprawy i składowania ziemniaków, które są łatwe w obsłudze i konserwacji. To ogromne bogactwo wiedzy i doświadczeń pozwala Miedemie produkować maszyny dokładnie według wymagań rolników.

 

Miedema specjalizuje się w maszynach do uprawy i składowania ziemniaków i oferuje całą gamę produktów, podzielonych na cztery grupy: przygotowanie gleby, sadzenie,  sortowanie i składowanie. Ogromna wiedza i ponad 60-letnie doświadczenie w branży ziemniaczanej daje marce pozycję lidera na rynku.

Miedema oferuje szeroką gamę maszyn do przygotowania gleby, umożliwiając rolnikom osiągnąć doskonałą strukturę gleby praktycznie w każdych warunkach. Nawet najtrudniejsze gleby nie są przeszkodą dla potężnych agregatów uprawowych- gamy kultywatorów obrotowych, które mogą być zamontowane z tyłu lub z przodu ciągnika, zawierających od czterech do dwunastu  elementów roboczych i szerokości 75 cm, 90 cm lub 36 cali. Praktycznie każda kombinacja jest możliwa.

 

Sadzarki Miedema są nieporównywalne z jakimkolwiek innymi sadzarkami na rynku. Są niewątpliwie najlepszym wyborem gdy wymagane są: maksymalna dokładność sadzenia oraz maksymalna prędkość robocza. Łatwe w obsłudze i utrzymaniu, z niskimi  kosztami eksploatacji- sadzarki Miedema są klasą samą w sobie.  Asortyment składa się z dwóch rodzajów sadzarek do  ziemniaków: sadzarka kubełkowa Miedema CP i sadzarka sznurowa Miedema Structural MS.

 

 

Sortowniki Miedema umożliwiają dokładnie sortowania i maksymalnie zapobiegają uszkodzeniom ziemniaków. Oznacza to produkt końcowy wysokiej jakości i wyższą wydajność netto. Asortyment obejmuje liczne moduły sortujące rolowe lub sieciowe, które sortują z wielką dokładnością według wielkości ziemniaka. Dla tych, którzy oczekują najwyższego standardu w sortowaniu ziemniaków, Miedema opracowała Miedema Smart Grader. To profesjonalne urządzenie mechaniczno-optyczne, które sortuje według wielkości, kształtu i koloru. Ziemniaki chore, z pęknięciami, zgnilizną i przebarwieniami (zielone) są wykrywane i automatycznie przekierowywane. Jest to spektakl, który pozwala sortownikowi Miedema Smart Grader dostarczyć produkt o najwyższej jakości w jak najkrótczym czasie.

Miedema oferuje szeroką gamę produktów do składowania ziemniaków- od podstawowych do zaawansowanych przenośników taśmowych, pryzmowników, kompletnych linii transportowych, koszy przesypowych lub kombinacji- Miedema Combi: kosz przesypowy z modułem/modułami sortującymi z możliwymi opcjami jak: stoły do inspekcji ziemniaków, przenośniki do załadunku na ciężarówkę itd. Maszyny składujące Miedema są bardzo  łatwe w obsłudze. Obsługa  odbywa się za za pomocą intuicyjnego panelu sterowania. Sprawdzone, niskie koszty utrzymania i zużycia energii naszych maszyn oznaczają, że użytkownicy maszyn Miedema otrzymują najlepszy zwrot z inwestycji.

 

Miedema będzie nadal specjalizowała się w przygotowaniu gleby, sadzeniu, sortowaniu i przechowywaniu ziemniaków. Ta ścisła specjalizacja sprawia , że Miedema jest  wartościowym partnerem dla rolników i zakładów przetwórstwa ziemniaków. Dział Badań i Rozwoju działa w kierunku nowych zrozwiązań aby praca użytkowników maszyn Miedema była łatwiejsza, mniej czasochłonna i bardziej opłacalna. Zaawansowane technologie, inteligentne interfejsy użytkownika, łatwe w obsłudze maszyny i prostota budowy maszyn to cechy marki Miedema.

Miedema połączyła się w 2014 roku z belgijskim Dewulf (wiodący producent kombajnów do ziemniaków i marchwi) i funkcjonuje obecnie jako wspólne przedsiębiorstwo Dewulf ~ Miedema. Ze względu na wysoką specjalizację w swojej branży zdecydowano się utrzymać istniejące, uznane w świecie  marki, co oznacza, że maszyny produkowane w Winsum nadal będą oferowane pod marką Miedema.