Technologia przyszłość dostępna już dziś
Zaczepiany siewnik rzędowy AUROCK, przeznaczony do siewu w technologiach uproszczonych, wyposażony jest w jeden aparat wysiewający (AUROCK 6000 R) lub w dwa (AUROCK 6000 RC) i posiada szerokość roboczą 6 m.
Zaczepiany siewnik rzędowy AUROCK, przeznaczony do siewu w technologiach uproszczonych, wyposażony jest w jeden aparat wysiewający (AUROCK 6000 R) lub w dwa (AUROCK 6000 RC) i posiada szerokość roboczą 6 m.
Od początku XXI wieku techniki upraw zmierzają w kierunku rolnictwa konserwującego. W tym systemie orka zastępowana jest różnymi odmianami płytkiego wzruszania gleby. Rolnictwo konserwujące obejmuje uprawy uproszczone i zerowe. Posiadając zaczepiany siewnik AUROCK, przystosowany do upraw zerowych, istotny etap wysiewu, jako jedyna operacja agrotechniczna, na pewno okaże się sukcesem.
Siewnik rzędowy AUROCK może zostać wyposażony w przedni wał do zgniatania pokrywy roślinnej i przyspieszania rozkładu resztek pożniwnych lub miażdżenia dużych roślin drzewiastych. Dzięki temu ziarno może zostać bez przeszkód dostarczone na dno bruzdy. Z poziomu terminalu zamontowanego w kabinie ciągnika można nawet regulować nacisk na glebę. Utworzona w ten sposób ściółka przykrywająca pozwoli zatrzymać wilgotność w ziemi podczas suszy. Azot także wraca do ziemi, intensyfikując jej aktywność biologiczną. Siewnik rzędowy AUROCK pozwala za jednym przebiegiem zniszczyć niepożądaną pokrywę roślinną na polu i wykonać wysiew.
W celu lepszego wyważenia na terenie upraw uproszczonych można dodać koła dogniatające na całej szerokości maszyny uprawowej zagregowanej z siewnikiem. Dzięki średnicy kół wynoszącej 900 mm gwarantujemy, że zostanie zredukowana moc konieczna do pracy takiego zestawu. Spiętrzanie ziemi przed maszyną uprawową zostaje całkowicie wyeliminowane dzięki przesunięciu kół względem siebie o 200 mm. Efekt: gleba zostaje jednolicie ubita na całej szerokości siewnika AUROCK i siewnik wysiewa nasiona na stałej głębokości.
Siewnik AUROCK dostępny jest w dwóch wersjach! Do wyboru jest rozstaw rzędów 15 cm lub 18,7 cm. Możliwe jest również ustawienie agregatów wysiewających wyżej, aby zmodyfikować rozstaw rzędów i zapewnić lepszy dostęp do resztek pożniwnych roślin.
Wybierz talerz otwierający bruzdę
Bruzda tworzona jest przed siewnikiem rzędowym AUROCK przez dwa rzędy talerzy otwierających glebę, zamocowanych na łożyskach nie wymagających konserwacji. Dostępne są dwa modele, które mogą sprostać różnym warunkom wysiewu: falisty talerz o średnicy 460 mm przeznaczony jest do wysiewu na zaoranej glebie z możliwością rozszerzania się gleby oraz tłoczony talerz o średnicy 430 mm do skutecznego cięcia resztek pożniwnych i ograniczania rozprysku gleby. Łożyska talerzy nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych.
Siewnik rzędowy AUROCK 6000 RC o szerokości roboczej 6 m jest wyposażony w dwa aparaty wysiewające. Dzięki podzielonemu na dwie części zbiornikowi, istnieje wprost nieprzebrana ilość zastosowań. W jednym i tym samym rzędzie można wysiewać nasiona uprawy głównej i nawóz, co drugi rząd – nasiona uprawy głównej i nawóz, nasiona dwóch upraw w jednym rzędzie, nasiona dwóch upraw naprzemiennie, nasiona uprawy głównej co drugi rząd, jeden gatunek co drugi rząd (więcej miejsca między rzędami), albo dwie odmiany tej samej rośliny uprawnej co drugi rząd. Zmień metody, jeszcze raz przemyśl rotację upraw, bo od teraz wszystko jest możliwe!
Nasiona umieszczane są w bruździe przez sekcję wysiewającą, składającą się z redlic dwutalerzowych zamontowanych na równoległoboku. System jest precyzyjny, dostarczanie nasion do gleby odbywa się w optymalny sposób, a kopiowanie terenu jest wręcz idealne. Dlatego też sekcja trójtalerzowa składa się z talerza otwierającego bruzdę oraz dwutalerzowej redlicy siewnej. Mając do dyspozycji dwa rodzaje talerzy otwierających bruzdę, możesz dopasować trójtalerzową sekcję wysiewającą do swoich potrzeb. W każdym rzędzie wysiewu będziesz mógł prawidłowo spulchnić glebę, a także dopasować otwory w bruzdach i nacisk redlic na glebę. Podwójny talerz redlicy zamontowany jest na równoległoboku w celu zapewnienia lepszego kontaktu nasion z glebą we wszystkich warunkach.
Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał przeprowadzić prace konserwacyjne talerza, nie będzie to trudne zadanie. Talerz można zdjąć bez konieczności zdejmowania łożyska, a ponieważ jest to bardzo masywna maszyna, samo łożysko dla ochrony zamknięte jest w uszczelnionej panewce. Koło dociskowe jest pochylone i przesunięte w stosunku do środka bruzdy stworzonej przez sekcję wysiewającą. Taka konstrukcja powoduje, że bruzda zostaje zamknięta a ziemia – idealnie ubita.
Zagarniacz skutecznie przykrywa nasiona glebą. Dodatkowo rozluźnia wierzchnią warstwę gleby, zapobiegając jej zamuleniu pod wpływem deszczu, co mogłoby utrudnić wschody.
Centralna regulacja docisku redlic między belką z redlicami wysiewającymi a ramą pozwala na umieszczanie nasion w bruździe podczas zawracania. Sekcja wysiewająca przez cały czas idealnie podąża za przednim talerzem brony. Punkt obrotu jest kontrolowany za pomocą terminala znajdującego się w kabinie. Zapobiega to niewłaściwemu umieszczaniu ziaren na stokach.
Redlice dwutalerzowe dają szeroki wachlarz możliwości regulacyjnych. Przykładowo mogą zostać ustawione w taki sposób, aby zostawał duży prześwit i resztki pożniwne mogły swobodnie pod nimi przechodzić. Regulacja głębokości jest prosta i nie wymaga żadnych narzędzi. Jako opcja istnieje możliwość indywidualnego ustawiania nacisku redlic na glebę. Jest to idealne rozwiązanie, kiedy nie chcemy, aby pozostawały na polu ślady ciągnika i życzymy sobie stałych parametrów wysiewu. Utrzymywanie dwóch głębokości siewu jest wtedy również łatwiejsze, kiedy co drugi rząd obsiewamy innym gatunkiem rośliny.
Siewnik rzędowy AUROCK posiada sześć sekcji roboczych, przy czym sterowanie nimi odbywa się niezależnie z terminala ISOBUS. Precyzyjny układ sterowania siewnikiem pozwala na pełne wykorzystanie jego wszechstronności, przystosowując go do warunków klimatyczno-glebowych panujących w miejscu zastosowania. Dostęp do automatycznych funkcji zajmuje sekundy, co znacznie ułatwia obsługę systemu, a przez to i maszyny.
Siewnik rzędowy AUROCK jest wyposażony w objętościowy, proporcjonalny i precyzyjny aparat wysiewający, dając możliwość wysiewu małych i dużych ziaren bez potrzeby zdejmowania walca. Do standardowego wyposażenia siewnika należy także mieszadło, które można wyłączać. Dwa ruchome czujniki mierzą poziom ziarna w zbiorniku, nawet wtedy gdy jest pełny. W zależności od aktualnie stosowanego rodzaju ziarna można wybrać dla czujników jedno z czterech położeń. Poziom zapełnienia zbiornika można także obserwować z kabiny ciągnika na ekranie zamontowanego tam terminala, przy czym istnieje opcja wysyłania przez system ostrzeżeń dla operatora o niskim poziomie ziarna w zbiorniku.
System regulacji talerzy nacinających glebę to prawdziwa oszczędność czasu. Wystarczy przeprowadzić ją na zewnętrznych siłownikach, a łatwo ją potem odtworzyć przy użyciu innych kolorów i liczb na ogranicznikach. Weź w swoje ręce kontrolę nad precyzją rozcinania bruzd przez talerze redlic, a siewnik zapewni wysoce wydajne wdrożenie Twoich ustawień.
Jako opcja możliwe są indywidualne ustawienia (250-300 kg). Dzięki temu będziesz mógł wysiewać dwa różne gatunki roślin na dwóch różnych głębokościach.
Bez względu na to, jaki terminal sterujący wybierzesz, jego interfejs użytkownika został zaprojektowany przez firmę KUHN tak, aby być łatwym w obsłudze i intuicyjnym. Wciśnięcie zaledwie jednego klawisza na końcu pola powoduje podniesienia zamontowany z przodu maszyn uprawowych i zatrzymanie aparatów wysiewających. Dlatego można powiedzieć, że cały proces wysiewu z taką elektroniczną pomocą pozostaje doskonały aż do samej krawędzi pola. Dzięki terminalowi sterującemu uzyskujesz gwarancję, że żadne nasiono nie pozostanie na powierzchni, co, jak wiadomo, stanowi problem w przypadku upraw bezpługowych.
Siewniki rzędowe serii AUROCK do pracy w technologii uproszczonej oferują wiele standardowych i opcjonalnych funkcji.
VISTAFLOW jest inteligentnym zaworem wyznaczania ścieżek technologicznych, który monitoruje przepływ materiału siewnego w wężach wysiewających. Zamontowany do głowicy rozdzielającej każdego rzędu wysiewu, zawór ścieżek technologicznych VISTAFLOW umożliwia dowolny rytm ścieżek technologicznych i steruje przepływem materiału siewnego w każdym rzędzie.
Nowy terminal sterujący CCI 1200 ISOBUS z certyfikatem AEF koncentruje się na trzech najważniejszych zagadnieniach: wydajności, widoczności oraz elastyczności. Terminal pozwala w intuicyjny sposób sterować pracą maszyny dzięki dużemu ekranowi dotykowemu (12,1 cala/30,5 cm) z powłoką antyrefleksyjną. Terminal potrafi wyświetlać na ekranie jednocześnie wiele różnych, istotnych dla operatora informacji i jest przygotowany na podłączenie joysticka sterującego oraz kamery. Wśród najbardziej innowacyjnych aplikacji należy wymienić możliwość współpracy z czujnikiem biomasy, możliwość zarządzania sekcjami przez GPS, innowacyjny system pomocy, dokonywanie zmian / sterowanie dawkami wysiewu przez GPS.
Siewnik rzędowy AUROCK może zostać wyposażony w zagarniacz w celu uzyskania dodatkowej warstwy delikatnej gleby ponad wysianymi ziarnami. Można regulować nacisk zagarniacza (zmniejszanie/zwiększanie) oraz jego kąt natarcia. Jeśli wymagają tego warunki glebowe, można go także unieść.
Zbiornik SH 1120 można zamontować do siewnika rzędowego AUROCK 6000 R (z pojedynczą sekcją wysiewającą), aby uzyskać większą wszechstronność na terenach upraw uproszczonych. Zakup drugiego zbiornika pozwoli na dodanie małych nasion do głównego plonu.
AUROCK 6000 R – 32 | AUROCK 6000 R – 40 | AUROCK 6000 RC – 32 | AUROCK 6000 RC – 40 | |
---|---|---|---|---|
Szerokość robocza (m) | 6.00 | 6.00 | 6.00 | 6.00 |
Szerokość transportowa (m) | 3.00 | 3.00 | 3.00 | 3.00 |
Długość transportowa (m) | 8.50 | 8.50 | 8.50 | 8.50 |
Masa, ok. (kg) | 8600 | 9200 | 8700 | 9300 |
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika | 1 zawór jednokierunkowy do napędu dmuchawy (oprócz napędu VARIO), 1 zawór jednokierunkowy do obsługi bloku hydraulicznego 1 wolny spływ (wspólny dla bloku hydraulicznego i dmuchawy) |
1 zawór jednokierunkowy do napędu dmuchawy (oprócz napędu VARIO), 1 zawór jednokierunkowy do obsługi bloku hydraulicznego 1 wolny spływ (wspólny dla bloku hydraulicznego i dmuchawy) |
1 zawór jednokierunkowy do napędu dmuchawy (oprócz napędu VARIO), 1 zawór jednokierunkowy do obsługi bloku hydraulicznego 1 wolny spływ (wspólny dla bloku hydraulicznego i dmuchawy) |
1 zawór jednokierunkowy do napędu dmuchawy (oprócz napędu VARIO), 1 zawór jednokierunkowy do obsługi bloku hydraulicznego 1 wolny spływ (wspólny dla bloku hydraulicznego i dmuchawy) |
Zapotrzebowanie na moc ciągnika (kW/KM) | 132/180 | 132/180 | 132/180 | 132/180 |
Sito zasypowe z blokadą | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie |
Liczba rzędów | 32 | 40 | 32 | 40 |
Koła dogniatające/kopiujące | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie |
AUROCK 6000 R – 32 | AUROCK 6000 R – 40 | AUROCK 6000 RC – 32 | AUROCK 6000 RC – 40 | |
---|---|---|---|---|
Pojemność zbiornika (l) | 3500 | 5000 | 3500 | 5000 |
Wysokość załadunku, ok. (cm) | 290 | 330 | 330 | |
Wymiary otworu załadunkowego, ok. (cm) | 124 x 276 | 124 x 276 | 124 x 276 | 124 x 276 |
Zwijana plandeka zbiornika | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie |
AUROCK 6000 R – 32 | AUROCK 6000 R – 40 | AUROCK 6000 RC – 32 | AUROCK 6000 RC – 40 | |
---|---|---|---|---|
Klapa do opróżniania zbiornika | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie | |
Dawka wysiewu | Centralny aparat wysiewający z napędem elektrycznym | Centralny aparat wysiewający z napędem elektrycznym | Centralny aparat wysiewający z napędem elektrycznym | Centralny aparat wysiewający z napędem elektrycznym |
Liczba aparatów wysiewających | 1 | 1 | 2 | 2 |
Wyłączane mieszadło | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie |
Klapa oddzielająca zbiornik od aparatu wysiewającego | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie |
AUROCK 6000 R – 32 | AUROCK 6000 R – 40 | AUROCK 6000 RC – 32 | AUROCK 6000 RC – 40 | |
---|---|---|---|---|
Rozstaw rzędów (cm) | 18.75 | 15 | 18.75 | 15 |
AUROCK 6000 R – 32 | AUROCK 6000 R – 40 | AUROCK 6000 RC – 32 | AUROCK 6000 RC – 40 | |
---|---|---|---|---|
Typ sekcji wysiewających | Dwutarczowa sekcja wysiewająca zamontowana na równoległoboku | Dwutarczowa sekcja wysiewająca zamontowana na równoległoboku | Dwutarczowa sekcja wysiewająca zamontowana na równoległoboku | Dwutarczowa sekcja wysiewająca zamontowana na równoległoboku |
Elektroniczne monitorowanie | Poziom ziarna w zbiorniku – Obroty dmuchawy – Klapa i obroty aparatu wysiewającego | Poziom ziarna w zbiorniku – Obroty dmuchawy – Klapa i obroty aparatu wysiewającego | Poziom ziarna w zbiorniku – Obroty dmuchawy – Klapa i obroty aparatu wysiewającego | Poziom ziarna w zbiorniku – Obroty dmuchawy – Klapa i obroty aparatu wysiewającego |
Elektroniczna regulacja dawki wysiewu | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie |
AUROCK 6000 R – 32 | AUROCK 6000 R – 40 | AUROCK 6000 RC – 32 | AUROCK 6000 RC – 40 | |
---|---|---|---|---|
Terminal sterujący | Maszyna ISOBUS z terminalem sterującym CCI lub terminalem ISOBUS z ciągnika | Maszyna ISOBUS z terminalem sterującym CCI lub terminalem ISOBUS z ciągnika | Maszyna ISOBUS z terminalem sterującym CCI lub terminalem ISOBUS z ciągnika | Maszyna ISOBUS z terminalem sterującym CCI lub terminalem ISOBUS z ciągnika |
System pomiarowy odpowiedzialny za rozpoczęcie/zakończenie wysiewu na początku/końcu pola | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie |
AUROCK 6000 R – 32 | AUROCK 6000 R – 40 | AUROCK 6000 RC – 32 | AUROCK 6000 RC – 40 | |
---|---|---|---|---|
Waga elektroniczna + worek | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie | Seryjnie |